Артікс ТЕРЕМКИ

м.Київ, проспект Глушкова 31-А тел: 098-464-2406 та 073-464-2406

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

АНЕСТЕЗІЯ В СТОМАТОЛОГІЇ – ЦЕ БЕЗПЕЧНО?

Всіх хвилює питання про зубний біль під час стоматологічного прийому. Давайте розберемося, що все-таки являє собою анестезія в стоматології, які види її застосовують, що вона дає, і чим відрізняється місцеве знеболення від наркозу, а також важливу роль підготовки в отриманні позитивного ефекту. Нерідко пацієнти відкладають візит до стоматолога від страху болю при лікуванні зубів.
В теперішній час у всіх клініках і стоматологічних кабінетах, і в нашому Медичному центрі «АРТІКС», лікарі здійснюють ЛІКУВАННЯ ЗУБІВ БЕЗ БОЛЮ, для чого використовуються різні види анестезії.
Під анестезією в стоматології розуміють зменшення або повне зникнення чутливості в порожнині рота і інших областях щелепно-лицьового відділу. У більшості випадків це досягається за допомогою введення препаратів, що порушують передачу больового імпульсу в головний мозок з області проведення втручання. Анестезія в стоматології необхідна для того, щоб пацієнт не відчував болю при лікуванні зубів. Спокійна поведінка хворого дає лікареві можливість провести терапевтичні або хірургічні маніпуляції досить швидко, якісно і в необхідному обсязі.
Показання до проведення анестезії
Знеболювання показано при проведенні наступних маніпуляцій: лікування глибокого карієсу; викорінення або ампутація пульпи (депульпірування); викорінення (видалення) зуба; всі види хірургічних втручань; підготовка зубів до протезування; деякі види ортодонтичного лікування.
Анестезія підрозділяється на місцеву і загальну (наркоз). Прийнято розрізняти також медикаментозне і немедикаментозне знеболювання.
Існує кілька видів місцевої анестезії:
– Аплікаційна;
– Інфільтраційна;
– Провідникова;
– Інтралігаментарна.
Аплікаційна анестезія забезпечує поверхневе знеболювання. Вона здійснюється за допомогою розпилювання спрея або нанесенням препарату у вигляді мазі на слизову оболонку ділянки порожнини рота. Її застосовують також перед проведенням наступних анестезії, щоб зменшити чутливості при введенні голки шприца.
Інфільтраційна анестезія дозволяє знеболити один зуб або невелику ділянку слизової рота. Вона практикується при видаленні нерву зуба, а також при лікуванні глибокого каріесу. Ін’екція, як правило, здійснюється в проекції верхівки кореня. В даному випадку препарат-анестетик блокує проведення больового імпульсу на рівні нервового відгалуження. Найчастіше подібним чином знеболюють верхні зуби.
Провідникова анестезія потрібна, коли інфільтраційна не дає потрібного ефекту або ж потрібно знеболити кілька зубів поруч. Ін’єкція анестетика дозволять тимчасово «відключити» нервову
Інтралігаментарна анестезія часто практикується в дитячій стоматології при лікуванні глибокого карієсу і його ускладнень, а також в тих випадках, коли зуб підлягає видаленню. Ін’єкційне введення препарату здійснюється в периодентальну зв’язку, яка розташована між стінкою альвеоли і коренем зуба. Слизові оболонки при цьому не втрачають чутливості, що виключає випадкове надкусування дитиною щоки, язика або губи.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ: перед проведенням анестезії стоматолог обов’язково повинен з’ясувати, чи немає у пацієнта серйозних соматичних захворювань або алергії на лікарські препарати і направити пацієнта, який вперше робить анестезію на алергопробу у спеціалізований алергоцентр. І це не витівка лікаря, повірте! В теперішній час 60% пацієнтів і особливо діти страждають на алергію до різних видів ліків і ця алергія може з’явитися у любий період життя. Тому варто бути пильним до себе і свого життя і з порузумінням віднестися до поради лікаря зробити алергопробу.
Протипоказаннями до застосування знеболюючих засобів можуть бути такі:
Алергічні реакції після введення анестетиків;
Гострі серцево-судинні захворювання в анамнезі (інфаркти або інсульти менше півроку тому);
Цукровий діабет;
Деякі інші гормональні порушення на тлі патологій органів ендокринної системи (тиреотоксикоз та інші)
ВАЖЛИВО: при декомпенсованих формах ендокринних захворювань лікування пацієнта має проводитися виключно в стаціонарі. Особливої обережності слід дотримуватися при проведенні анестезії дітям і вагітним жінкам.
Напередодні лікування і безпосередньо перед відвідуванням стоматолога слід утриматися від прийому алкогольних напоїв, оскільки етиловий спирт здатний зменшувати знеболюючий ефект більшості препаратів.
При емоційному стресі на ніч рекомендується прийняти заспокійливе. При нездужанні, зокрема — на тлі ГРВІ або грипу, всіх формах герпесу візит до лікаря слід відкласти.
Пацієнткам під час місячних також слід почекати з лікуванням зубів, якщо є така можливість. В цьому періоді підвищується нервова збудливість і сприйнятливість до препаратів. Видалення зубів та інші хірургічні втручання під час менструацій можуть стати причиною тривалої кровотечі.
Загальна анестезія або наркоз та седація – що це і чи воно не шкідливо
У даній частині нашої статті ми детально зупинимося на різниці між цими процедурами і спробуємо описати механізми їх дії, а вже Вам приймати рішення чи це безпечно для Вас і Ваших дітей чи ні.
Під загальною анестезією або наркозом розуміють повну втрату чутливості у без свідомому стані. Загальний наркоз при лікуванні зубів застосовується порівняно рідко і за суворими показаннями, оскільки даний метод знеболення далеко не безпечний. Його задіють при проведенні серйозних оперативних втручань в щелепно-лицеву ділянку.
В теперішній час все частіше при лікуванні зубів в тому числі і у дітей використовують інгаляційний наркоз закисом азоту або у дорослих вводять інші седаційні препарати внутрішньовенно і це називають новітнім словом седація.
Багато сайтів та джерел пишуть, що седація закисом азоту є просто дихання кисневою сумішшю без втрати свідомості, при якій пацієнт знаходиться у розслабленому стані (наче в легкому трансі) і здатен відповідати навіть на запитання лікаря. При цьому пацієнту необхідно застосовувати місцеву анестезію, щоб знеболити щелепу. Але необхідно зауважити, що закис азоту навіть в малих концентраціях викликає підвищення внутрішньо черепного тиску. І це, наче б то для здорової дитини безпечно. Для проведення седації закисом азоту є протипоказання: вік до 3-х років, респіраторні захворювання (риніт, нежить), а також епілепсія.
Як що Вам або Вашій дитині пропонують такого роду седацію, слід таки зважити всі ризики та фактори, і тільки після глибокого обдумування погоджуватися на цю процедуру.
Загальними показаннями до проведення загального наркозу в стоматології є: алергія на засоби для місцевої анестезії; психічні захворювання; панічна боязнь стоматологічних маніпуляцій до втрати свідомості від страху.
До числа протипоказань до проведення наркозу відносяться: захворювання органів дихання; серйозні патології серцево-сосудстой системи; непереносимість препаратів для наркозу.
Важливо знати, що в стоматології використовується при проведенні всіх видів місцевої анестезії спеціальні карпульні шприци з карпульними одноразовими голками. Вони мають багато переваг перед звичайними шприцами в стоматологічній практиці, а саме:
Тонка голка — максимум комфорту. Ми використовуємо карпульні голки товщиною 0,3 мм, тоді як товщина голки звичайного одноразового шприца складає близько 0,6 мм. Тому укол в попередньо оброблену гелем область не викликає абсолютно ніякого болю.
Повна стерильність лікування завдяки герметичності картриджів з препаратом.
Пролонгована дія. Крім власне анестетика карпула може містити додатковий судинозвужувальний препарат (адреналін), який значно збільшує час дії анестезії.
Анестезія при вагітності
Для лікування при вагітності рекомендується використовувати препарати з помірною концентрацією судинозвужувальних засобів, які уповільнюють проникнення анестетика в кров і далі в плаценту. Слід порадитися з лікарем гінекологом яку саме анестезію і в якому періоді вагітності можна буде застосувати саме Вам.
Якщо у Вас є сумніви або вагання щодо Вашого конкретного випадку лікування зубів та знеболення любої стоматологічної процедури ми запрошуємо Вас на безкоштовну консультацію, де лікарі нашого медичного центру «Артікс» із всією професійністю та відповідальністю визначать саме Ваш безболісний спосіб лікування і підберуть Вам ту методику лікування, яка максимально комфортна та ефективна у Вашому випадку.
Завітайте до нас, ми на Вас чекаємо!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

19 − 1 =