Ще в давні часи лікарі вважали, що всі органи і системи людського організму знаходяться в тісному взаємозв’язку. І вже науково доведено зв’язок зубів з внутрішніми органами.
Про що говорить, наприклад, колір зубної емалі? Природний колір емалі у кожної людини різний. Але іноді забарвлення зубів може багато розповісти про стан здоров’я людини:
– емаль жовтого кольору – ознака неполадок в роботі жовчовивідних шляхів; нерідко жовтий колір зубів у злісних курців;
– коли слабшає імунітет, зубна емаль набуває коричневого відтінку;
– колір перламутру спостерігається у людей зі зниженим вмістом гемоглобіну в крові;
– на недолік мінералів в зубних тканинах вказує емаль кольору молока, це також ознака підвищення активності щитовидної залози.
– дуже часто недолік мінеральних речовин, особливо в ранньому дитячому віці призводить до появи сірих плям або жовтих смужок на зубах; ця проблема може виникнути і на надмірне вживання антибіотиків; у деяких випадках, прийом наприклад, тетрацикліну в період виношування дитини, може в наслідок відіб’ється на кольорі його зубної емалі.
Перенесені в дитячому віці різні інфекційні захворювання, такі як кір, скарлатина, грип і інші викликають порушення в роботі слизової оболонки порожнини рота і призводять до таких захворювань як пульпіт, періодонтит і остеомієліт, хоча при цьому карієсу може і не бути.
Зв’язок зубів з органами найбільш часто проявляється, коли порушується водно-сольовий обмін. При цьому з’являється кровоточивість ясен і збільшується ризик виникнення карієсу.
Цукровий діабет нерідко супроводжується альвеолярною пиореєю. Гастрити, хронічні коліти, виразкова хвороба шлунка або кишечника і інші захворювання шлунково-кишкового тракту викликають появу нальоту і тріщин на язиці, його набряклість, на слизовій – невеликі виразки і ерозії, ослаблення ясен. Нестача вітаміну С та інші авітамінози призводять до розхитування зубів, ясен виявляють, з рота з’являється неприємний запах.
У свою чергу, зв’язок стану зубів зі здоров’ям організму має і зворотну спрямованість. Захворювання ясен і зубів, якщо їх вчасно не усунути, можуть викликати ряд важких розладів у функціонуванні різних органів. При недостатній роботі жувального апарату, може знизитися рухова і секреторна функція шлунка, можливі порушення в роботі серцево-судинної системи, пов’язані з інтоксикацією організму, через присутність гострих вогнищ інфекції. Чимало прикладів, коли ознаки серцевої недостатності, а іноді і важкі напади стенокардії проходили після завершення курсу стоматологічного лікування і повного видалення джерела токсичної інфекції!
Про роботу нирок, сечостатевої системи, а також захворюваннях вух подають сигнали різці верхньої та нижньої ряду. Про порушення в роботі жовчовивідних шляхів свідчать хвороби іклів. Премоляри (малі корінні зуби) вкажуть на наявність бронхіту, запалення легень, поліпи або слабку роботу товстого відділу кишківника. А стан молярів допоможе дізнатися, як функціонують селезінка, шлунково-кишковий тракт, видільна система. Захворювання серцево судинної системи найбільш повно відображають зуби мудрості. Якщо вони розболілися не на жарт – пора звернути пильну увагу на серце. Іноді ниючі зуби мудрості – провісники ішемічної хвороби, вродженої вади серця та інших кардіологічних відхилень. Поява зубного каменю – свідчення порушень в роботі ендокринної системи, ознаки виразкової хвороби.
Придивіться до стану своїх зубів! Завітайте на консультацію до фахівця нашого стоматологічного центру «Артікс», Вам розкажуть про стан Ваших зубів та ясен у повній мірі і допоможуть обрати шлях до здорової посмішки і гарного стану всього організму! Ми на Вас чекаємо!