Artiks Dental Ukraine

Загальна стоматологія

“Зуби в тілі”

Взаємозв’язок зубів та інших органів

Ще в давні часи лікарі вважали, що всі органи і системи людського організму знаходяться в тісному взаємозв’язку. Відхилення в роботі одного з них тут же позначається на самопочутті людини, і луною віддається на інші органи. І вже науково доведено зв’язок зубів з внутрішніми органами. У ротовій порожнині реакція на захворювання того чи іншого органу відбивається, як у дзеркалі. Про що говорить, наприклад, колір зубної емалі? Тільки у абсолютно здорової людини – красива «голлівудська» посмішка, що відрізняється природним здоровим кольором не тільки зубів, але й слизової оболонки

Природа

Природний колір емалі у кожної людини різний. Але іноді забарвлення зубів може багато розповісти про стан здоров’я людини:

– емаль жовтого кольору – ознака неполадок в роботі жовчовивідних шляхів; нерідко жовтий колір зубів у злісних курців;

– коли слабшає імунітет, зубна емаль набуває коричневого відтінку;

– колір перламутру спостерігається у людей зі зниженим вмістом гемоглобіну в крові;

– на недолік мінералів в зубних тканинах вказує емаль кольору молока, це також ознака підвищення активності щитовидної залози.

– дуже часто недолік мінеральних речовин, особливо в ранньому дитячому віці призводить до появи сірих плям або жовтих смужок на зубах; ця проблема може виникнути і на надмірне вживання антибіотиків; у деяких випадках, прийом наприклад, тетрацикліну в період виношування дитини, може в наслідок відіб’ється на кольорі його зубної емалі.

Зуби – це сполучна ланка між органами людини. Кожна людина помічає, що бувають випадки, коли зовні здоровий зуб, на якому немає навіть найменших ознак карієсу або іншого захворювання, пронизує найсильніша біль. Багато хто вважає, що відбувається це в результаті запалення зубного нерва. Ймовірно, частково вони мають рацію. Так як саме нервові закінчення подають нам сигнали про порушення в роботі організму. Іноді буває, що біль виникає на місці давно видаленого зуба. Це ще раз підтверджує зв’язок зубів з органами, а їх біль – сигнал про порушення в роботі організму. Ще в дитячому віці різні порушення, особливо в обміні речовин, викликають різні алергії та стають причиною неправильного розвитку щелеп і зубів. При цьому прорізування зубів може відбуватися з запізненням, виникає порок  в розвитку щелепи, утворюється неправильний прикус. Перенесені в дитячому віці різні інфекційні захворювання, такі як кір, скарлатина, грип і інші викликають порушення в роботі слизової оболонки порожнини рота і призводять до таких захворювань як пульпіт, періодонтит і остеомієліт, хоча при цьому карієсу може і не бути.

Зв’язок зубів з органами найбільш часто проявляється, коли порушується водно-сольовий обмін. При цьому з’являється кровоточивість ясен і збільшується ризик виникнення карієсу. Цукровий діабет нерідко супроводжується альвеолярною пиореєю. Гастрити, хронічні коліти, виразкова хвороба шлунка або кишечника і інші захворювання шлунково-кишкового тракту викликають появу нальоту і тріщин на язиці, його набряклість, на слизовій – невеликі виразки і ерозії, ослаблення ясен. Нестача вітаміну С та інші авітамінози призводять до розхитування зубів, ясен виявляють, з рота з’являється неприємний запах.

У свою чергу, зв’язок стану зубів зі здоров’ям організму має і зворотну спрямованість. Захворювання ясен і зубів, якщо їх вчасно не усунути, можуть викликати ряд важких розладів у функціонуванні різних органів. При недостатній роботі жувального апарату, може знизитися рухова і секреторна функція шлунка, можливі порушення в роботі серцево-судинної системи, пов’язані з інтоксикацією організму, через присутність гострих вогнищ інфекції. Чимало прикладів, коли ознаки серцевої недостатності, а іноді і важкі напади стенокардії проходили після завершення курсу стоматологічного лікування і повного видалення джерела токсичної інфекції.

Зуби і їх відповідність внутрішнім органам людини: щоб мати повне уявлення про те, як захворювання порожнини рота пов’язані з внутрішніми органами, потрібно ознайомитися, за які органи відповідають зуби.

Так, наприклад, про роботу нирок, сечостатевої системи, а також захворюваннях вух подають сигнали різці верхньої та нижньої ряду. Про порушення в роботі жовчовивідних шляхів свідчать хвороби іклів. Премоляри (малі корінні зуби) вкажуть на наявність бронхіту, запалення легень, поліпи або слабку роботу товстого відділу кишківника. А стан молярів допоможе дізнатися, як функціонують селезінка, шлунково-кишковий тракт, видільна система. Захворювання серцево судинної системи найбільш повно відображають зуби мудрості. Якщо вони розболілися не на жарт – пора звернути пильну увагу на серце. Іноді ниючі зуби мудрості – провісники ішемічної хвороби, вродженої вади серця та інших кардіологічних відхилень. Поява зубного каменю – свідчення порушень в роботі ендокринної системи, ознаки виразкової хвороби.

Приєднуйтесь 😘

Станьте наступнимЩасливим Пацієнтом

Ми вже допомогли сотням пацієнтів відновити здоров’я зубів та гарну усмішку. Ваша ідеальна усмішка ближче, ніж ви думаєте. Давайте створимо її разом!