Артікс ТЕРЕМКИ

м.Київ, проспект Глушкова 31-А тел: 098-464-2406 та 073-464-2406

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Навіть якщо у Вашої родини є сімейний лікар-стоматолог, вашому малюку потрібен дитячий лікар. Лікування зубів дітей і дорослих різне як за методою, так і за матеріалами. В нашому стоматологічному центрі розроблена спеціальна програма для роботи з дітьми і дитячий прийом ведуть лікарі спеціалісти дитячої стоматології.
Найбільш важлива складова дитячої стоматології є дитяча психологія. Дитячи стоматологи нашого стоматологічного центру пройшли спеціальні курси дитячої психології для того, щоб вміти створити дружню веселу та радісну атмосферу під час візиту до лікаря, а також щоб навчитися не використовувати слова, які можуть налякати дитину, а саме «голка», «свердло», «ін’єкція». Страх відвідувань стоматолога, лікування зубів та інших стоматологічних фобій зароджуються у дитячому, а продовжуються у дорослому віці. Тому, дуже важливо, щоби у дітей був тільки позитивний досвід відвідувань лікаря-стоматолога.
Друга важлива складова дитячого лікування — це спеціалізоване обладнання та спеціальні дитячі матеріали та препарати. В нашому центрі вони підібрані з урахуванням особливостей дитячого організму та за стандартами та процедурами лікування, які затверджені МОЗ України та Всесвітньою та Європейською асоціаціями стоматологів. Молочні зуби зовні виглядають як і постійні дорослі зуби, але вони мають певні особливості і карієс, наприклад, в них розвивається вдвічі швидше. Тому велику увагу слід приділяти профілактиці карієсу.
Лікуванню дітей у нашому стоматологічному центрі «Артікс» приділяється підвищена увага. З дітьми працюють лише лікарі-спеціалісти дитячої стоматології з великим досвідом та спеціальною підготовкою. Ми використовуємо лікувальні препарати, такі як спеціалізована дитяча анестезія, препарати для лікування каналів, склоіномерний цемент з фтором для пломбування (виробництва Японії) з апаратом для змішування капсул Silver Mix GS, препарати для профілактики карієсу та багато іншого, розраховані спеціально для дітей та які відповідають міжнародним нормам лікування дітей.
Міфі щодо недооцінювання важливості дитячого лікування у стоматолога:
N1: Молочні зуби лікувати не треба, так як їх все одно замінять потім постійні.
НАСПРАВДІ: Саме від здоров’я молочних зубів залежить якість постійних. Більшість захворювань молочних зубів можуть перейти і на постійні зуби, в такому випадку до моменту прорізування вони вже будуть вражені захворюванням. Інша проблема пов’язана з неправильним розташуванням молочних зубів. Це може призвести до порушення прикусу і в більш зрілому віці. У такому випадку у дитини обов’язково з’являться комплекси, які будуть негативно впливати на його життя в цілому. Так що про здоров’я зубів потрібно турбуватися з народження дитини.
N2: Дитячі зуби може вилікувати будь-який стоматолог, тому необов’язково в разі виникнення проблем звертатися саме до дитячого стоматолога.
НАСПРАВДІ: Стоматологія дитячого віку — окрема стоматологічна область, яка враховує всі особливості дитячого організму. У роботі з дітьми стоматологи застосовують зовсім інші інструменти, матеріали та ліки. Взагалі, до дитячих стоматологів вимоги набагато вищі, адже, крім відмінних знань в галузі стоматології він повинен бути також чудовим психологом, щоб легко знаходити контакт з дитиною, а лікування проводити без болю і крові.
N3: Каріозні зуби дітей не варто лікувати, це даремно. Краще відразу видалити їх, щоб на їх місці з’явилися постійні.
НАСПРАВДІ: Давно вже доведено, що раннє видалення молочних зубів призводить до серйозних проблем. В першу чергу це стосується труднощів, пов’язаних з прорізуванням постійного зуба. Справа в тому, що після видалення ураженого карієсом зуба сусідні зуби починають зміщуватися зі своїх місць, намагаючись заповнити порожній простір. У такому випадку постійний зуб може прорізатись не на своєму місці. Це небезпечно тим, що в більш зрілому віці доведеться виправляти неправильний прикус у дитини. Відсутність молочних зубів має вкрай негативний вплив на пережовування їжі. Крім того, може порушитись розвиток прикусу, лицьового скелета, дикції, сформуватися N4:Лікування зубів дитини у спеціалізованого дитячого стоматолога обходиться занадто дорого.
НАСПРАВДІ: На перший погляд, це дійсно так. Але тільки в тому випадку, якщо не рахувати, скільки фінансів і часу ви і ваша дитина заощадите в майбутньому. Що, якщо вже дорослим ваш син або дочка будуть мати панічний страх перед стоматологом і звертатися до нього тільки тоді, коли протистояти болю вже просто неможливо? У скільки йому тоді обійдутся вимушені відвідування стоматолога? Легко можна вирахувати, що сума вийде у багато разів більше, ніж профілактика і лікування зубів дитини у спеціалізованій клініці, де вона не буде мати ніякого хвилювання або страху перед лікарем.
N5: Дитині необов’язково чистити зуби спеціальною зубною пастою і щіткою, згодиться будь-яка.
НАСПРАВДІ: Зубки малюка обов’язково потрібно чистити спеціальними дитячими пастами, які розроблені саме для молочних зубів. У цих паст приємний смак, але головне те, що вони містять захисний мінеральний склад.
Почати чистити зуби дитині треба з того моменту, як вони прорізались. Спочатку використовуйте для цього силіконову щіточку, яка одягається на палець, а потім, ближче до року, можете користуватися вже спеціальною дитячою зубною щіткою у формі іграшки. Така щітка має і мякеньку щетинку необхідного розміру, а іграшка допоможе розвеселити дитину. Але найважливіше — навчити дитину чистити зуби щодня вранці і ввечері, і робити це правильно.
№6: Дитину до стоматолога слід відводити лише тоді, коли у нього з’являться біль в зубах або інші проблеми з зубами.
НАСПРАВДІ: Це жахлива помилка, загрожує вона серйозними проблемами. В перший раз дитину до стоматолога потрібно привести не пізніше першого-другого року життя. В подальшому, якщо у дитини немає проблем із зубами, рекомендується робити профілактичні візити до стоматолога 2 рази на рік, якщо ж у дитини виникли такого роду проблеми, робити це треба раз на кожні 3 місяці або частіше, за призначенням лікаря. У такому випадку всі проблеми і захворювання будуть усунені на самому початку. Адже в дитячому віці патологічні процеси розвиваються дуже швидко, а їх рання діагностика дозволить провести просте, швидке, безболісне і недороге лікування. Крім того, профілактичні огляди зубів не викликають у дитини почуття страху, так як дитина усвідомлює, що йому нічого боятися.
N7: Кращий спосіб лікування карієсу молочних зубів — сріблення.
НАСПРАВДІ: Сріблення зубів дітям варто застосовувати тільки в тому випадку, коли повноцінне лікування не може бути проведеним з тих чи інших причин. Справа в тому, що сріблення ефективне тільки при поверхневому карієсі. Якщо ж карієс вже проник всередину зуба, сріблення не зможе допомогти, так як карієс буде продовжувати руйнувати його зсередини. Інший недолік цього методу в його не естетичності: срібло поступово починає чорніти, і дуже скоро дитина починає комплексувати із-за своєї посмішки.
N8: Виправленням прикусу дитини варто зайнятися тоді, коли завершиться заміна молочних зубів на постійні.
НАСПРАВДІ: Виправленням прикусу дитини потрібно зайнятися з тієї самої хвилини, коли ви помітите проблему. Не варто думати, що неправильний прикус створює тільки косметичні проблеми. Він може стати причиною і набагато більш серйозних проблем — ушкоджень зубів, їх опорного апарату, ясен.
N9: Ортодонтичні апарати спотворюють зовнішність дитини.
НАСПРАВДІ: Колись це було дійсно так. Але зараз стоматологія пропонує відразу кілька варіантів, щоб вирішити проблеми прикусу. Це може бути знімна пластинка, яку зазвичай використовують у віці від 6 до 10 років, коли формується прикус. Це можуть бути і спеціальні капи-трейнери(капа для зубів), що запобігають неправильному прикусу. Зовні вони схожі на боксерську капу, але при цьому зовсім прозорі. Капа застосовується у віці від 6 до 15 років. Діти зазвичай носять капу вдень протягом 1,5 — 2 годин. У більш зрілому віці, у 11-12 років, коли формування верхівок коренів завершено, рекомендується застосовувати для виправлення прикусу брекет-системи.
N10: Брекет-системи є предметом насмішок однолітків та оточуючих.
НАСПРАВДІ: Стоматологи давно вже не застосовують громіздкі та потворні брекети. Сучасні брекет-системи настільки симпатичні і різноманітні, що діти та підлітки носять їх із задоволенням, не боячись глузування з боку однолітків.

І як побажання: Наше доросле покоління виросло за тих умов, коли лікар-стоматолог асоціювався із безжалісною людиною яка несе біль та страх, а сама стоматологічна лікарня на вигляд, звук та запах западає в пам’ять як місце «великих неприємностей». Тому до лікаря-стоматолога ми звикли звертатися коли «вже немає сил терпіти» і як правило наші зуби чи вже не спасти, чи спасти але за немалі кошти. Давайте нашим дітям подаруємо кращій світ! Коли лікар-стоматолог – це лагідна людина високого професіоналізму, яка завжди посміхається і зустрічає як друг, яка ніколи не зробить боляче або незручно. Коли стоматологічна лікарня – це приємне затишне місце, де грає легка музика, стоять зручні меблі та пахне кавою та просто чистотою і сюди ти приходиш за красою посмішки, гарним настроєм та впевненістю, що в тебе все ОК.

Записатися на прийом