Артікс ТЕРЕМКИ

м.Київ, проспект Глушкова 31-А тел: 098-464-2406 та 073-464-2406

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

В якому віці має сенс ставити брекет-системи?

Люди з неправильним прикусом нерідко питають себе: «А чи можу я у своєму віці теж виправити свою посмішку?». І виникає мимоволі така собі думка: «Та, ні, вже мабуть пізно. Я ж вже дорослий щоб ходити з брекетами J». Однак таке поняття як «доросла людина» дуже розмите. Дорослим себе вважає і чоловік в 17 років і людина в 50. З якого ж віку можна починати корекцію прикусу і чи можна дорослим розраховувати на те, що в 40 або 50 років вони ще можуть змінити свою посмішку?
Давайте поміркуємо разом.
Що таке прикус?
У стоматології прикусом називають змикання зубів верхньої і нижньої щелеп. Відповідно, правильний прикус — коли зуби змикаються рівно, а неправильний — коли зуби «заходять» один за одного.
Основних причин неправильного прикусу кілька: неправильний ріст зубів; зміщення зубів внаслідок видалення сусідніх; різноманітні аномалії розвитку верхньої або нижньої щелепи. Якщо з першими двома причинами можна впоратися без всяких операцій, то третя лікується комбіновано, лікарями-ортодонтами і щелепно-лицьовими хірургами.
Як діють брекети?
Принцип дії брекетів заснований на металі з пам’яттю форми. Спочатку брекети мають певну конфігурацію, потім їх встановлюють на зуби, що неправильно виросли, і ці пристрої прагнуть прийняти свою початкову форму, зміщуючи разом з собою зуби.
Які бувають брекети?
Два основних типи брекетів — це брекети зовнішні і внутрішні. Перші встановлюються на зовнішню поверхню зубів, а другі — на внутрішню (так звані — лінгвальні брекети).
брекеты 3Брекети можуть бути виготовлені з різних матеріалів, починаючи від металу і кераміки і закінчуючи дорогоцінними металами і сапфірами. Зрозуміло, ефективність лікування від цього не змінюється, але, на смак деяких пацієнтів, брекети з золота з сапфірами приємно тішать самолюбство і виглядають більш естетично.
З якого віку можна встановлювати брекети?
У підлітковому віці корінні зуби закінчують своє формування, а значить, вони вже можуть витримати неприродну для організму навантаження. Якщо встановити брекети раніше 12-14 років (в залежності від індивідуального розвитку кісткової тканини), то виникає великий ризик розсмоктування не до кінця сформованих коренів. Це серйозне порушення, через якого можна втратити зуби. Щоб такого не сталося, брекети необхідно ставити тільки після проведення повної діагностики.
Існує ряд моментів, які важливо врахувати кожному з батьків перед тим, як почати ортодонтичну корекцію неправильного прикусу у дитини.
Брекети не можна ставити до того, як прорізатимуться другі моляри. Це необхідно для того, щоб зуби зайняли правильне положення. В іншому випадку є ризик їх прорізування поза зубного ряду, а це веде до збільшення термінів корекції і рецидивів.
Перед постановкою ортодонтичної системи варто перевірити стан внутрішньої і навколоротової мускулатури. Важливо заздалегідь знати, чи присутні зубо-щелепні аномалії, чи має місце непропорційне розвиток м’язової або кісткової тканини.
Необхідно перевірити, як відбувається навантаження на зуби. Це має значення для попередження рецидивів. У разі, якщо одні зуби змикаються раніше інших, ризик їх повторного викривлення підвищується. Для побудови грамотного плану корекції і встановлення її найбільш точних термінів дана інформація має важливе значення.

Тривалість лікування
У середньому лікування триває півтора-два роки, в залежності від ступеня порушення прикусу. Активне лікування брекетами — це лише перший етап. Після їх зняття на зуби встановлюються так звані ретейнери — спеціальний дріт, який не дає зубам зміщуватися назад в початкове положення. Ретейнери непомітні для оточуючих і самого пацієнта, але обійтися без них не можна навіть в найпростішому випадку.
Незважаючи на наявність деяких складнощів, варто відзначити, що в підлітковому віці будь-які зміни прикусу проходять набагато швидше і легше, ніж в 40 або 50 років. У дитини курс корекції займає 1-1,5 року, а для дорослої людини — це мінімальна тимчасова планка. Найчастіше для постановки прикусу потрібно 2-3 роки. Якщо ж говорити про ретенційний період, то він триває мінімум п’ять років. Більшість лікарів вважає, що для попередження рецидивів в дорослому віці необхідно після закінчення корекції ставити постійні ретейнери або щоночі надягати капи.
Найбільш ефективно виправлення неправильного прикусу саме в підлітковому віці. Однак отримати здорову і гарну посмішку можна і в 30 років, і в 40, і в 50. Які цілі переслідують люди в цьому віці? Як відбувається корекція у дорослих?
Діти йдуть на прийом до ортодонта, тому що їх ведуть батьки. У дорослих же з’являються власні причини, що змушують їх зайнятися своїм здоров’ям і зовнішнім виглядом. Одні хочуть мати ідеальну усмішку, інших приводять проблеми, викликані аномаліями зубо-щелепного відділу. Крім того, після 40 багато хто починає замислюватися про імплантацію, а в цьому випадку також важливо мати правильний прикус.
Кожному, хто збирається встановлювати брекети в 30 років або пізніше, необхідно знати наступну інформацію.
Вік не є протипоказанням. Брекети не тільки можна, а й потрібно ставити в будь-який період життя, незалежно від того, скільки вам років. Важливо тільки те, в якому стані знаходяться зуби. З роками, безумовно, збільшується термін корекції. Це відбувається через те, що в організмі починають сповільнюватися обмінні процеси. Також не варто забувати, що зростання кісткової тканини до цього часу вже закінчилося, тому корекція не може протікати так само швидко, як у дитини.
Для досягнення ідеальних результатів нерідко потрібно видаляти зуби. Цього не варто побоюватися, адже хірургічне втручання необхідне тільки через те, що інших варіантів на даний момент не існує. Після 30 в ротовій порожнині часто немає місця для правильного розташування зубів, тому без операції видалення прикус просто не виправити.
Не кожні брекети підходять для дорослих. Ортодонти зазвичай рекомендують використовувати металеві апарати, оскільки вони найбільш міцні і забезпечують мінімальний термін носіння. Однак для багатьох людей кардинальна зміна зовнішнього вигляду є дуже великою жертвою. В такому випадку ставлять керамічні брекети. Сапфірові апарати — невдалий варіант для дорослих. Вони досить крихкі, а також уповільнюють терміни корекції.
Брекети — не єдиний варіант виправлення прикусу. Зараз доступна нова система корекції за допомогою так званих елайнерів. Вони виготовляються з прозорого силікону і мають вигляд звичайних знімних кап. Скільки часу доведеться їх носити — сказати складно, так як це залежить і від віку, і від характеру аномалії. До елайнерів варто придивитися тим, хто готовий набратися терпіння і не знімати ці капи протягом довгого часу.
Найпопулярніші брекети — це лінгвальні моделі. Від зовнішніх ортодонтических систем вони відрізняються способом кріплення. Лінгвальні брекети встановлюють на внутрішню сторону зубів, тому для оточуючих вони залишаються невидимими. При бажанні можна зовсім приховати той факт, що ви виправляєте нерівні зуби. Головне, звикнути до апарату (це займе не більше півтора тижня). Лінгвальні брекети можна встановлювати незалежно від того, скільки вам років. Основне протипоказання всього одне — це недостатня висота зубів.
Тбрекеты 2епер ви знаєте, що корекцію прикусу можна проводити в будь-якому віці, для цього немає практично ніяких обмежень і протипоказань. Вирішуйте змінити свій зовнішній вигляд на краще і зміцнити здоров’я. Тільки від вас залежить, скільки часу буде потрібно для досягнення здорової і красивої посмішки.
Завітайте до лікаря-ортодонта нашого медичного центру «Артікс» і ви отримаєте професійну консультацію спеціаліста, який оцінить вашу особисту ситуацію і спрогнозує всі деталі досягнення вашої мрії. Ми чекаємо на вас!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три × 4 =