Артікс ТЕРЕМКИ

м.Київ, проспект Глушкова 31-А тел: 098-464-2406 та 073-464-2406

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Чи не шкідливий фтор у зубних пастах?
Фтор необхідний зубам для їх здоров’я проте він може викликати небезпечні захворювання. Спробуємо розібратися: зубні пасти з фтором приносять користь чи шкоду?
Фтор — це газ, в природі він зустрічається у вигляді сполуки з різними речовинами — фторидами. Питання, чи небезпечний фтор в зубній пасті, заснований на чутках про те, що для людини небезпечний сам по собі фтор навіть в малих концентраціях.
На початку XX століття вченим вдалося клінічно довести, що фтор запобігає виникненню карієсу і розмноження шкідливих бактерій в порожнині рота. Тому з 1940-х років у багатьох країнах почали розвиватися муніципальні програми додаткового фторування водопровідної води для профілактики карієсу у населення. Частково цей захід пізніше була скасована, в першу чергу, в тих регіонах, де вміст фтору у воді було і так високим. Майже одночасно з популяризацією фтору з’явилася інформація про те, що це все робиться в інтересах алюмінієвих заводів, зокрема, найбільшої алюмінієвої компанії Америки, щоб утилізувати великі обсяги фторидів, що виділяються при виробництві металу. Таку інформацію стали доповнюватися страшними статтями про те, що фтор — це отрута, яка здатна вражати залози, імунну систему, викликати гормональні збої і проникати в мозок, викликаючи слабоумство, тому його потрібно уникати всюди, де можливо. Варто визнати, що в великих концентраціях фтор дійсно небезпечний, як і будь-який інший мікроелемент у великих дозах. Однак, це не означає, що потрібно уникати будь-якого його попадання в організм, так як в цьому випадку нам довелося б відмовитися від чаю (як зеленого, так і чорного), яблук та інших натуральних продуктів, багатих фтором і корисних людині. Відомо, щоб фтор пошкодив організму, потрібно довго працювати на виробництві фторидів з порушенням правил техніки безпеки (більше 10-15 років). У побутових дозах з води або їжі отримати значну дозу фтору досить важко, зате проблеми зі здоров’ям через нестачу фтору можуть початися цілком реально.
Вся справа в концентрації!
Іони фтору (фториди) необхідні зубам: вони пригнічують життєдіяльність шкідливих бактерій і не дають продуктам їх життєдіяльності роз’їдати зубну емаль, тобто просто запобігають карієсу. Пошкоджені ділянки зуба ремінералізуються завдяки дії фторидів, тому говорять, що від фтору ранній карієс буквально «заживає на очах».
Порада. При виборі зубної пасти зверніть увагу на процентний вміст фторидів. Для регулярного застосування безпечні пасти до 1500ppm (10000ppm = 1%).

Флюороз і зубні пасти
Головною небезпекою надлишку фтору в організмі вважається розвиток флюорозу, і в цьому питанні не можна плутати професійний флюороз і ендонемічний:
Ендемічний флюороз розвивається в наслідок надмірного вживання фторидів з їжею і водою. Практично завжди це відбувається ще в утробі матері або в ранньому дитинстві до прорізування зубів і виражається в косметичному дефекті зубів. Прояви ендемічного флюорозу помітні неозброєним оком — це нерівномірні білі плями на зубах, які можуть поступово темніти і ставати схожими на карієс. Для грамотного стоматолога не важко визначити флюороз. Такому пацієнту можуть порекомендувати користуватися зубними пастами без фтору (!), а також запропонують варіанти, як позбутися від цього косметичного дефекту.
Системний (професійний) флюороз може виникнути лише у робітників, задіяних у сфері виробництва фторидів, в разі порушень умов праці (наприклад, відсутність вентиляції приміщення). Виявляється він в ураженні кісток і внутрішніх органів. Зовнішній вигляд зубів при цьому, як правило, не змінюється. Іншим людям турбуватися про розвиток професійного флюорозу не потрібно, навіть якщо у них є прояви флюорозу на зубах.
Порада: Не займайтеся самодіагностикою і не призначайте собі зубні пасти без фтору або з вмістом фтору без консультації з лікарем, це може бути помилкою. Стоматологи точно знають, як виглядає флюороз, в той час як ви можете взяти за прояви хвороби зовсім не ті ознаки. Наприклад, якщо у вас ранній карієс, ви тільки погіршить стан порожнини рота, відмовившись від паст з фтором. Постійне використання зубної пасти без фтору може привести до ослаблення зубної емалі і руйнування зубів. Якщо флюороз на зубах підтвердився, можна вживати більше кальцію для нормалізації співвідношення фтор-кальцій в організмі і користуватися побутовим фільтром для очищення питної води від надлишків фтору. Ця порада підходить жителям регіонів з підвищеним вмістом фтору у воді — вміст фтору у питній воді — 5 * 10 -5 % (більше 1мг на 1 л води). Це випадки в Львівській, Одеській та Полтавській областях, що характеризуються різними геолого-тектонічними, гідрогеологічними особливостями та Волинсько-Подільський, Дніпровський і Причорноморський артезіанські басейни.
Що не потрібно робити: панікувати і боятися, що флюороз на зубах сигналізує про проблеми з кістками скелета, так як для цього немає підстав, а для заспокоєння за показаннями лікаря завжди можна здати аналіз крові на мікроелементи, щоб зрозуміти, скільки їх регулярно отримує Ваш організм. І ще раз радимо: Не займайтеся самодіагностикою! В стоматологічному центрі «Артікс» працюють досвідчений стоматолог-гігієніст та стоматолог-пародонтолог. Як що у Вас є будь-які питання або сумніви щодо емалі своїх зубів – ласкаво просимо на консультацію фахівця! Первинна консультація в нашому центрі безкоштовна, Вам треба лише визначитись у часі та даті і Вам дадуть відповідь на Ваші питання та розвіють Ваші страхи.
Бережіть ваші зуби! А стоматологічний центр «Артікс» бажає вам здоров’я!