Що таке іригатор порожнини рота і для чого він потрібен, в Україні знає приблизно 1% населення. Зате люди добре знайомі з персонажем Остапа Бендера, і напевно згадають його знаменитий тост «За іригацію Узбекистану!» J
До «іригації Узбекистану» іригатори порожнини рота якраз не мають ніякого відношення. Зате ці чудові приборчики дуже добре виконують свою функцію щодо захисту порожнини рота від поширених в наш час захворювань: гінгівіту (початкової стадії пародонтиту), пародонтиту — наступної за гінгівитом стадії ураження тканин ясен і зубів, складного карієсу зубів.
Люди старшого покоління можуть помітити, що у їхніх предків ніколи не було ніяких іригаторів. Що там говорити — зубними щітками і пастами велика частина населення почала активно користуватися тільки з 80-х років минулого століття. А до цього лише «найбільш просунуті» застосовували для гігієни порожнини рота зубний порошок на основі меленої крейди.
З нашими предками можна погодитися, але вважається, що хвороби зубів прогресують з розвитком цивілізації. Палеопатологи не знаходять вираженого карієсу зубів у викопних предків сучасної людини! Немає його проявів і у стародавніх єгипетських і південноамериканських мумій. Карієс вражає людство з того моменту, коли землеробство почало витісняти традиційну полювання і поїдання диких плодів і ягід, коли ми стали споживати багато вуглеводів у вигляді цукру, булочок і цукерок. А вуглеводи є каталізатором розмноження шкідливої мікрофлори, і корисна мікрофлора (яка теж «живе» у нас в роті) уже не може протистояти руйнівній силі.
Навколишнє середовище зубів в сенсі гігієни порожнини рота — це як раз той самий наліт з бактерій, які і «харчуються» нашими тканинами. І якщо з відкритих поверхонь зубів і ясен бактерії можна видалити фізичним шляхом за допомогою щітки і пасти, то як бути з недоступними ділянками? Ось тут і прийде на допомогу корисний прилад — іригатор порожнини рота. Потужним струменем він приємно промиває всі найдальші ділянки і таким чином не дозволяє накопичуватися хвороботворним бактеріям. Іригатор досить використовувати всього 2-3 рази в тиждень. Це значно покращить стан порожнини рота — Ви це відчуєте вже в перший тиждень застосування. Більш часте використання необхідно тільки з терапевтичними цілями за рекомендацією стоматолога. Так як постійне щоденне застосування може призвести до зайвого травмування ясен.
Особливо показане застосування іригатору для:
Профілактики карієсу і захворювань пародонту.
Усунення запаху з роту.
Очищення місць недоступних для зубної щітки.
Найбільш ефективне очищення брекет-систем.
Усунення кровоточивості ясен.
Для догляду за імплантатами та протезами.
Профілактики відторгнення імплантатів.
Профілактики хвороб ясен у людей, які хворіють на цукровий діабет, як посилення місцевого імунітету.
Профілактики кровоточивості ясен (пародонтиту) у майбутніх мам.
Профілактики розвитку захворювань ясен у курців.
А як же бути з рекламою «унікальних» зубних паст і щіток, які проникають СКРІЗЬ? Та дуже просто — не існує таких зубних паст і щіток J.
ирригатор 1Так що з себе представляє ця штука — іригатор порожнини рота? Хороший іригатор як правило складається з мініатюрного гідронасоса з електронним регулюванням напору, ємності для води (робочого розчину) і ручки з насадкою. Це традиційний іригатор. Але останнім часом з’явилося багато їх різновидів. Нижче ми наводимо класифікацію іригаторів, їхні переваги й недоліки.
Іригатори з електричним гідронасосом.
1.1. Стаціонарні (настільні) іригатори — підключаються до побутової електромережі.
переваги:
— висока потужність, що дозволяє розвинути необхідний тиск струменя;
— широкий діапазон регулювання робочого тиску;
— наявність у багатьох моделях вбудованих насадок;
— зручна розбірна конструкція, що дозволяє утримувати іригатор в чистоті.
Серед недоліків можна відзначити лише підвищену вібрацію, притаманну деяким моделям іригаторів.
1.2. Переносні (дорожні) іригатори — працюють від вбудованого джерела енергії, батарейки.
ирригатор 2Серед переваг можна відзначити мобільність і невелику вагу. А ось недоліків у таких іригаторів буває значно більше: слабкі джерела струму, необхідність частої заміни (зарядки) акумуляторів і батарей; легка конструкція часто має слабкі пластикові кріплення деталей, що призводить до швидкого виходу з ладу, малий запас води (робочого розчину) не дозволяє забезпечити гігієну всіх ділянок порожнини рота за 1 використання.
Однак новітні моделі портативних іригаторів вже позбулися багатьох недоліків іригаторів попередніх поколінь.
Іригатори, що підключаються до водопроводу.
Переваги: простота і дешевизна.
Недоліки: застосування подібних іригаторів часто протипоказано через вкрай незадовільний санітарний стан води, яка ллється у нас з крана.
Крім описаної класифікації іригатори ще елементарно діляться на «брендовані» і «не брендовані», дорогі й дешеві.
Виробників іригаторів в світі досить багато — на момент написання цієї статті їх кількість наближається до 30. Це не означає, що кожен з виробників робить свій «унікальний продукт».
Завітайте до лікаря нашого стоматологічного центру «Артікс» і Вам допоможуть вибрати гідний іригатор за оправдані гроші. Консультація лікаря безкоштовна і зайвий візит до лікаря безболісний та приємний!
Сподіваємося Ви зробите гідний вибір — іригатор подарує здоров’я Вашим зубам на довгі роки!