Артікс ТЕРЕМКИ

м.Київ, проспект Глушкова 31-А тел: 098-464-2406 та 073-464-2406

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Металокераміка або «безметал» – що краще?

В попередній нашій статті ми зупинялися на питаннях гальванізму та гальванозі у стоматологічній практиці як слідству того, що у роті «зустрічаються» різні метали та різні потенціали матеріалів. Відомо, що наявність різних металів у роті – це слідство процесів протезування, яке люди змушенні робити, щоб відновити свій зубний ряд для жування та естетичної краси всього обличчя.
Людська думка не стоїть на місці, кожного року людство винаходить майже нереальні винаходи у різних галузях і стоматологія – не виняток. Наші батьки були знайомі в основному з протезами з різних металів: сплавів із сріблом, золотом та іншими. На сьогодні такі протези є вкрай не популярними, вони порушують багато обмінних процесів у ротовій порожнині та порушують естетику обличчя. Їх місце зайняли на сьогодні металокерамічні та безметалеві протези. На першій погляд вони розрізняються лише ціною. Чи це тільки одна їх відмінність?
Давайте розберемося детально, що нам обрати у разі потреби протезування.
Металокераміка
Основні характеристики: це — один з найпопулярніших і найдоступніших видів протезування. Його характерною особливістю є спосіб виготовлення. Металокерамічні коронки складаються з міцного металевого каркаса, покритого керамічною пастою. Завдяки цьому, металокераміка дуже міцна. Такі коронки рекомендують ставити на жувальні зуби, оскільки вона витримує велике навантаження без деформації. Колір металокерамічних коронок підбирається під відтінок вашого зубного ряду. Металокераміка на передні зуби ставиться також. При цьому ви повинні розуміти, що дана конструкція складається з металевого стержня. Тому металокераміка буде погано пропускати світло, як це відбувається в здорових тканинах. Деколи відбувається оголення каркаса при опусканні ясен і тоді спостерігаємо просвічування металевої основи крізь кераміку (винятком є коронки з цирконію). Тому подекуди ми помічаємо деяке потемніння біля ясен. Таку різницю може помітити лише людина, що розбирається або ж сам стоматолог.
Переваги металокераміки: міцність, довговічність, захисні функції для зуба, гігієнічність, прийнятна вартість. Гарантія на металокерамічні коронки (термін їх служби) становить близько 10-15 років, в залежності від матеріалу і при правильній експлуатації.
Недоліки металокераміки: відшліфовування великого обсягу натурального зуба для встановлення коронки і його депульпування (в більшості випадків), можливий прояв алергічних реакцій на метал, дуже висока міцніть матеріалу, що не дає змоги амортизувати протезу як живий зуб, має меншу стійкість до впливу агресивних шипучих напоїв, барвників та тютюну, чим, наприклад, без металева кераміка.
Виготовлення металокерамічної коронки проводиться в спеціальній лабораторії з точних зліпків щелеп пацієнта. Цей процес може зайняти від кілька днів до 2 тижнів.
металокерамикаВстановлення металокерамічних коронок відбувається в кілька етапів. Спочатку проводиться повна санація зуба. Лікар видаляє старі пломби, лікує канали та карієс. Після — відшліфовує частину зуба на товщину металокераміки. Знімаються зліпки і передаються в технічну лабораторію. Встановлюються коронки на спеціальний тимчасовий цемент. Виготовляється і приміряється литий каркас. Виготовляється керамічне облицювання каркаса. Після цього проводиться ретельна примірка готових металокерамічних коронок. В цей час лікар може коригувати протез. Після вирішення всіх питань, відбувається остаточне протезування зубів на постійний цемент.
Догляд за металокерамікою. Особливих труднощів і правил у догляді за металокерамічними коронками немає. Пацієнту рекомендується стежити за здоров’ям і гігієною всієї порожнини рота і утриматися від твердої їжі (горіхи, насіння).
Вартість металокерамічної коронки варіюється в залежності від використовуваного металу, виробника матеріалів та інших аспектів.
Безметалева кераміка
Основні характеристики: за своїми естетичними властивостями, безметалева кераміка — ідеальний матеріал для протезування. Вона наноситься пошарово. Кожен з шарів має різною щільністю і різною здатністю заломлювати і поглинати світло. У підсумку, ступінь світло переломлювання кераміки — та ж, що у зубів людини. Завдяки пошаровому способу виготовлення безметалеві коронки відмінно гармонують з живими зубами людини при будь-якому — природному або штучному освітленні. У зв’язку з відсутністю металевого каркаса, він не просвічує через поверхню протеза. Навіть стоматолог не в змозі відрізнити якісно виконану керамічну коронку від живого зуба. До того ж, кераміку відрізняє велика стійкість до тютюну, харчових барвників, газованих напоїв.
На сьогоднішній день безметалева кераміка користується все більшим попитом. Існує кілька видів такого протезування зубів: установка коронок, вкладок, накладок — вінірів. Наприклад, можна поставити нову коронку, міст або ж «заховати» нерівний від природи зубной ряд, потемнілі зуби. Безметалева кераміка є одним з найкращих способів моделювання зубів. Вона також пройшла свій еволюційний вік і тепер має безліч переваг.
Переваги безметалевої кераміки: висока естетичність результатів, відсутність алергічної реакції на матеріал, легкість, міцність конструкції, при встановлені обточується мінімум тканин, біосумісність з живими зубами, в більшості випадків не проводиться депульпування зуба (це продовжує життя зуба), вона має велику стійкість до тютюну та харчових барвників, вона має таку ж еластичність як живий зуб, тому утворює природню амортизацію при жуванні і людина зовсім не відчуває різниці після встановлення таких протезів (не має штучного «клацання» при накусуванні). Під безметалеву кераміку зуб обточується менше, ніж під металокераміку, до того ж, вище границі ясен. Це означає, що не порушується кругова зв’язка природнього зуба і з часом, як би не поводили себе ясна (піднялися, чи опустилися), естетичний вигляд всіє конструкціє буде бездоганним.
Недоліки безметалевої кераміки: підвищена вартість матеріалу.
У зв’язку з високою естетичністю, безметалеву кераміку використовують переважно для протезування передніх зубів. Існує хибна думка, що без металеві коронки можна ставити на жувальні зуби. Дійсно, раніше вона не була розрахована на навантаження, які відчувають жувальні зуби. Але на сьогоднішній день, завдяки використанню сучасних технологій, безметалева кераміка стала значно міцніше металокераміки! Більш того, сьогодні з безметалевої кераміки можна виготовляти протяжні протези-мости. Мостовидні протези виготовляються на каркасі з оксиду цирконію — природного матеріалу, який печуть протягом 7 годин при температурі півтори тисячі градусів Цельсія. Міцність каркаса з оксиду цирконію перевищує міцність металу!
Завдяки всім цим перевагам, термін служби керамічних коронок збільшується в порівнянні з металокерамічними в півтора-два рази і сягає 20 і більше років.
Якщо скласти всі перераховані вище фактори, стає зрозумілим, чому стоматологи всього світу вважають за краще використовувати безметалеву кераміку як основний матеріал для протезування.
Якщо металокераміка з’явилася у відповідь на прагнення пацієнтів мати зубні протези СХОЖІ на справжні зуби, то безметалева кераміка в стоматології отримала свій розвиток в результаті бажання пацієнтів мати протези які НЕ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ від справжніх зубів.
Вибір за Вами, шановні наші пацієнти. А ми, лікарі медичного центру «Артікс», готові Вам порадити, що у Вашому конкретному випадку буде найкращім рішенням. Консультації наших фахівців для Вас безкоштовні. Ми на вас чекаємо!

2 comments on “Металокераміка або «безметал» – що краще?

  1. Ална 16.09.2020 / Reply

    “Безметалева” пишеться разом 😉

    • Владислав 08.12.2020 / Reply

      Дякуємо! Виправили.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

тринадцать − 12 =