Артікс ТЕРЕМКИ

м.Київ, проспект Глушкова 31-А тел: 098-464-2406 та 073-464-2406

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс ГОРИЗОНТ ПАРК

м.Київ, вул. Миколи Грінченка 4-В тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс ГОРИЗОНТ ПАРК

м.Київ, вул. Миколи Грінченка 4-В тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Коли і скільки потрібно чистити зуби

Коли і скільки потрібно чистити зуби – вранці після сну, ввечері перед ліжком або після кожного прийому їжі багато разів на добу?
Я знаю, що деякі чистять зуби відразу як прокинуться, тобто до сніданку. Я завжди думала: “Ну що за дурня? Зуби потрібно чистити після їжі, а не до “. Тим не менш, є досить переконливі аргументи, чому зуби потрібно чистити до сніданку.
Вночі, під час сну наш організм відпочиває, наш ротик знаходиться в стані фізіологічного спокою. Не відбувається самоочищення зубів, тому що не вживається вночі тверда, та й будь-яка їжа, у вас не виділяється з голоду багато слини. В такому стані на зубах чудово утворюється зубний наліт.
А вранці … вранці, як в Третьому Шреці (пам’ятаєте, на початку фільму?). Звичайно, я перебільшую. 🙂
І все ж, не почистивши зуби – ви зі сніданком весь наліт “з’їсте”. Так в шлунок потрапляє інфекція, далі за списком: езофагіти, гастрити, дуоденіти, неприємний запах з рота.
Тому зубки краще чистити до сніданку!
Однак, щоб позбавиться від залишків їжі і не створювати мікробам “годівницю” на цілий день – потрібно почистити і після сніданку або хоча б прополоскати водою. Полоскання рекомендовано після кожного прийому їжі. Просто водою. Добре, звичайно, якщо ви носите з собою на роботу зубну щітку 🙂 …
Ось ще один цікавий факт, на який я потрапила: Стоматологи попереджають, що чистити зуби протягом 20-30 хвилин після прийому їжі зовсім не корисно, а шкідливо!
Кислота, що надходить з деякими продуктами в ротову порожнину, в’їдається в зубну емаль і сприяє її ерозії, вважають експерти. Результати відповідного дослідження були опубліковані в New York Times.
Як з’ясували фахівці з американської Академії загальної стоматології, якщо регулярно чистити зуби протягом перших півгодини після прийому їжі, зубна емаль руйнується набагато швидше, ніж при чищенні зубів через більш тривалий час. Особливо це стосується випадків, коли людина чистить зуби після того, як попила газованої води або кави.
Під дією щетини зубної щітки кислота проникає в зубну емаль і руйнує зуби, стверджує доктор Говард Хемблі, президент Академії. Якщо почати чистити зуби майже відразу після їжі, можна фактично проштовхнути кислоту ще глибше в структуру зуба, прискоривши процес розкладання!
Саме тому експерти радять почекати як мінімум півгодини після їжі, перш ніж братися за зубну щітку і пасту.

Отже ПІДСУМОК:
Людям зі здоровими зубками і яснами добре чистити зубки два рази в день: вранці і ввечері (відповідно до і після їжі, перед сном), а після прийому їжі полоскати простою водою.
Людям із запальними захворювання в порожнині рота корисно чистити зубки три рази в день: до сніданку, після сніданку і перед сном ввечері, а також полоскати після прийому їжі водою або тим, що призначив Ваш стоматолог.

Якщо у Вас є особливі питання про Ваші особливості зубів та ясен, завітайте до нашого стоматологічного центру «АРТІКС» і ми Вам радо допоможемо! У нас працює один із найкращих пародонтологів нашого міста, він розповість Вам багато цікавого!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 × один =