Артікс ТЕРЕМКИ

м.Київ, проспект Глушкова 31-А тел: 098-464-2406 та 073-464-2406

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Чи варто «паритися» з приводу вибору зубної щітки?

Розхожа фраза: «раніше люди зуби взагалі не чистили і прекрасно жили», чи не так? Але, як показує багаторічний досвід фахівців, це відмовка для ледачих. Перша в світі зубна щітка з’явилася близько 500 років тому в Китаї, і зроблена вона була зі свинячої щетини, борсучого  та кінського волоса. Люди вже тоді усвідомили, що це важливо.
Раніше люди не їли стільки «різноманітної» їжі у вигляді майонезів-соусів, солодкого печева-цукерок, кока-коли і кави. Не будемо сьогодні говорити про їжу — що з’їдено, то з’їдено J. І питання про важливість чистки зубів теж у цивілізованих людей не викликає сумнівів: чистити однозначно! Питання чим і як часто?
Минулого разу ми говорили про вибір зубної пасти. Сьогодні поговоримо про щітки — їх так багато! Це необхідність чи маркетингових хід: форми, різноманітність щетинок, електропідключення, вібрації і всяке таке?
Зубну щітку в більшості випадків вибирають за принципом: відповідна ціна, приємний колір, фірма-виробник миготить в рекламі. Час вибору зубної щітки не перевищує і 5-ти хвилин. А даремно! Все ж таки від неї, вашої зубної щітки, буде прямо залежати чи ретельно ви прибрали залишки їжі і наліт на зубах і яснах (їжа для бактерій!). Звичайно ваші зусилля і вміння теж не менш важливі, але ви будете намагатися, ми впевнені!

Щітки розрізняють за кількома ознаками: жорсткості-м’якості, розміром головки, рухливості головки і щетинок, способу приведення в рух головки і багатьом іншим особливостям. Як показує практика багатьох років, праця винахідників щіток була не марна і тепер відіграє важливу роль в загальній гігієні ротової порожнини. Важливо знайти ту модель, яку винайшли для вас! Не впадайте у відчай, якщо знайдете не відразу J. Щітки все одно потрібно міняти раз в 3 місяці (а іноді і частіше!) — як тільки щетинки втратили форму і контрольний колір.
Зупинимося коротко на значущих характеристиках щіток.
Отже, по м’якості-твердості щітки бувають жорсткими, середніми, м’якими і дуже м’якими.
Дуже м’яка зубна щітка: така щітка рекомендована малюкам і дорослим, що страждають від захворювань твердих тканин зуба і ясен. До такого роду захворювань можна віднести пародонтоз, некаріозні ураження емалі і інше. Пораду, щодо використання дуже м’якої зубної щітки зазвичай дає стоматолог.
М’яка зубна щітка: такі щітки варто використовувати при наявності кровоточивості ясен, а також вагітним жінкам, особам з цукровим діабетом. Не варто використовувати м’яку зубну щітку, якщо ви маєте звичку недбало і по спішки чистити зуби.

Зубна щітка середнього рівня жорсткості: така щітка вважається найбільш популярною, її використовує більшість дорослого населення. Таку зубну щітку необхідно використовувати при відносному здоров’ї порожнини рота.
Жорстка зубна щітка: таку щітку варто використовувати любителям кави, курцям, особам зі збільшеним утворенням зубного нальоту будь-якої етіології. Стоматологи рекомендують використовувати такий різновид щіток особам з міцною емаллю зубів і здоровою порожниною рота.
Дуже жорстка зубна щітка: мова йде про спеціальні щітки, які частіше за все використовують при чищенні знімних протезів, а також, якщо в порожнині рота є незнімні мостовидні протези і брекети.
За особливостями розташування щетини: в якісних сучасних зубних щітках дуже часто сполучаються щетинки різної жорсткості. Всі щетинки збирають в пучки, а пучки вибудовують в ряди. Залежно від характеру розташування пучків щетини виділяють одно-, двох-, трьох- і багаторівневі щітки. Розташовують пучки паралельно або під кутом один до одного. Залежно від розташування пучків щетини виділяють три типи щіток: лікувально-профілактичні, гігієнічні і спеціальні.
На гігієнічних щітках все пучки розташована паралельно і мають одну довжину. Такі щітки вже практично не використовуються, так як вони погано очищають всю поверхню зуба і залишають багато нальоту між зубами.
На лікувально-профілактичних щітках щетинки розташовують у кілька рівнів. Вищі і прямі пучки очищають міжзубний простір, коротші очищають жувальні поверхні зубів, м’які косі пучки очищають ясенний жолобок і пришийкову  міжзубний простір, не травмуючи його. На передньому кінці таких щіток часто розташований великий похилий пучок, який глибоко проникає в міжзубні проміжки і добре очищає «сімки» і «вісімки». Крім того, щіткове поле може мати різні гумові вставки для масажу ясен і полірування зубів. Такі щітки сьогодні найбільш популярні і затребувані.
Спеціальні щітки, які бувають моно-пучковими або мало пучковими, використовуються для чищення нерівних зубів, очищення зубів навколо ортопедичних конструкцій, а також для очищення зубів з ортодонтичними конструкціями і імплантатами.

Електричні зубні щітки: заслуговують на окрему увагу і в останні роки завойовують все більшу популярність. Клінічні дослідження підтвердили, що електричні зубні щітки очищують набагато краще, і вимагають менше часу на чистку. Якісно очистити зуби можна всього за дві хвилини, що важливо, якщо вранці ви поспішаєте.
Електрична щітка підтримує рівномірний рух щетинок, а це допомагає зменшити знос тканини зуба і не дратує ясна. Деякі моделі електричних зубних щіток можуть також знешкоджувати бактерії за допомогою ультразвуку.
Але існують і протипоказання до їх використання! Електричні зубні щітки не підходять людям, які перенесли операцію на пародонті або онкологічні операції в порожнині рота. Не варто користуватися такою щіткою і людям з рухливістю зубів 3-го ступеня, стоматитом і гіпертрофічним гінгівітом, людям з не каріозним пошкодженням емалі. При покупці електричної щітки необхідно враховувати ті ж параметри, що і при виборі звичайної, це якість і форма щетинок, їх кількість і жорсткість. Крім того, необхідно враховувати деякі характерні особливості, такі як швидкість роботи, руху головки, вага і тип живлення.
Важливі дрібниці при виборі щітки: вибираючи щітку необхідно враховувати деякі аспекти, які неспеціалісту можуть здатися незначними. Важливо звернути увагу на довжину робочої частини. Вона повинна захоплювати одночасно кілька зубів — в ідеалі 2-2,5. Це дозволяє досягти найкращого очищення жувальної групи зубів.
Головка щітки або її робоча частина повинна бути округлої форми. Це знижує ризик травмування ніжної слизової оболонки порожнини рота. Тильна сторона головки повинна бути виготовлена з м’якого матеріалу, краще якщо шорсткого. Наявність такого матеріалу дозволяє очищати слизову оболонку від мікроорганізмів. Ручка щітки повинна бути досить товстою, з прогумованими вставками, так її буде зручно тримати, і вона не буде ковзати під час чищення.

Між використанням щітка повинна добре просихати, це помітно знизить кількість мікроорганізмів на ній, а ще допоможе зберегти твердість і форму щетинок надовго. Оптимальний варіант зберігання щітки — в склянці голівкою догори. А от зберігати щітки в різних футлярах не варто, так як це негативно позначається на терміні їх служби та сприяє розмноженню мікроорганізмів на них.
Якщо вам самим важко визначитись з вибором щітки, не вагайтеся, спитайте у лікаря стоматолога! Це питання не повинно здаватися вам неважливим. Лікарі стоматологи нашого стоматологічного центру «Артікс» із всією відповідальністю відносяться до гігієни порожнини рота і допоможуть вам підібрати вашу зубну щітку, зубну пасту і методику чищення ваших зубів та ясен. Це важливо, безболісно, швидко та безкоштовно! Просто запитайте у лікаря!
Це цікаво:
Перша електрична зубна щітка з’явилася в Швейцарії, за різними даними в 1939-му році або після Другої світової
Соцопитування 2003 року в США показало, що головним винаходом людини, без якого жити неможливо, люди вважають зубну щітку.
12% людей у всьому світі на сьогоднішній день використовують електричні зубні щітки.
Починаючи з 60-х років минулого століття, людство запатентувало більше 3000 різноманітних моделей зубних щіток.
Бережіть ваші зуби! А стоматологічний центр «Артікс» бажає вам здоров’я!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

девять + 15 =