Артікс ТЕРЕМКИ

м.Київ, проспект Глушкова 31-А тел: 098-464-2406 та 073-464-2406

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Будова зуба – цікава і корисна інформація

У дорослої людини 32 зуби. За формою і функціями зуби поділяють на різці, ікла, малі і великі кутні. На кожній щелепі по 4 різці, 2 ікла, 4 малих кутніх і 6 великих кутніх зубів. Різці та ікла мають по одному кореню. Цими зубами відкушують їжу. Кутні зуби мають два або три корені. Малі та великі кутні зуби подрібнюють їжу.
У кожному зубі розрізняють коронку, шийку і корінь. Коронку зуба вкриває емаль. Це найтвердіша тканина в організмі людини, за твердістю наближається до кварцу. Під емаллю розташований дентин. Він утворює більшу частину коронки, шийки і зануреного у ясна кореня. Шийку і корінь зуба вкриває цемент. Порожнину зуба заповнює сполучна тканина — пульпа. У пульпу через канал кореня входять кровоносні та лімфатичні судини, нерви. За рахунок пульпи зуб живиться та росте.
Якщо при лікуванні виникає необхідність депульпувати зуб («видалити нерв»), то це означає, що зуб в подальшому позбавлений природнього живлення, він стає «мертвим». До цього зуба більше не поступають поживні речовини з організму, він існує лише як каркасна конструкція. Тому такі зуби з часом стають крихкими і часто починають кришитися, в них відламуються стінки, особливо якщо це зуби, що подрібнюють їжу. Тому лікарі часто радять такі депульповані зуби накривати коронками, щоб максимально зберегти їх непошкодженими. Тоді такі зуби витримають постійні навантаження та виконають свою основну функцію: повноцінно відкушувати та подрібнювати їжу.
Якщо регулярно, тобто 1-2 рази на рік, проходити профілактичний огляд зубів та ясен у лікаря стоматолога, то у разі потреби лікування зубів зведеться до нескладних випадків і збережеться висока вірогідність того, що всі ваші зуби залишаться «живими». В стоматологічному центрі «Артікс» профілактичний огляд є процедурою безкоштовною, безболісною та безпечною з точки зору санітарних норм. Вам лише потрібно подзвонити та записатися на огляд. Це збереже Вам здоров’я, кошти та нерви. Бажаємо Вам та Вашим близьким здорової посмішки!
«Зубний» словник:
Емаль — дуже тверда речовина, порівняна за міцністю майже з алмазом. Вона складається в основному з неорганічних речовин. Емаль не чутлива до болю, нею зуб покритий зверху. Щоб перетирати їжу, щоб її розгризати потрібно щось тверде, як емаль.
Дентин — це просочена мінеральними солями тверда частина зуба. Ця частина ховається за емаллю. Шар дентину досягає товщини від 2 до 6 мм. В дентині досить інтенсивно відбувається обмін речовин, і тому цю тканину нерідко називають живою. А відбувається це завдяки тому, що дентин пронизаний безліччю дуже тонких канальців: їх число може доходити до 50 тисяч на 1 квадратний міліметр. Завдяки спеціальним клітинам в цих канальцях забезпечується підтримка і постачання зуба корисними речовинами.
Пульпа — це м’яка тканина зуба, і вона знаходиться після дентину. В пульпі є кровоносні і лімфатичні судини, нерви, і спеціальні клітини, які своїми відростками проникають у всі канальця дентину, що дозволяє здійснювати обмін речовин в самому зубі. Функцій у пульпи багато: поживна (трофічна), регуляторна, регенеративна і захисна. Запалення в пульпі дуже швидко призводить до появи сильного больового синдрому, адже в пульпі в тісному і замкнутому просторі разом знаходяться безліч судин і нервів.
Цемент – це специфічна кісткова тканина, яка покриває корінь та шийку зуба, відповідає за прикріплення зв’язкового апарату до зуба і покриває кореневу частину зуба.
Він складається на 68-70% з неорганічних компонентів и на 30-32% з органічних речовин.
Періодонт — це комплекс тканин, які знаходяться в просторі між цементом кореня зуба та кістковою тканиною альвеоли. Основу періодонта складає з’єднувальна тканина. Основна геле подібна речовина періодонта на 70% складається з води. Такий великий вміст води грає важливу роль в процесі амортизації навантаження.
Бережіть ваші зуби! А стоматологічний центр «Артікс» бажає вам здоров’я!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 × пять =