Артікс ТЕРЕМКИ

м.Київ, проспект Глушкова 31-А тел: 098-464-2406 та 073-464-2406

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Імплантація зубів – це новітні наробки вчених чи все ж такі винахід наших стародавніх предків?

А чи знали Ви, що приблизно в 2500 до н.е. древні єгиптяни намагалися зміцнити руйнуючі зуби за допомогою лігатурного дроту із золота! Близько 500 р до н.е. племена етрусків використовували зуби людей і тварин в якості протезів та пломбували дірки в зубах за допомогою золотих пластин. Вони також створювали зубні протези з кісток волів. Приблизно в цей же період фінікійці використовували золотий дріт для зміцнення зубів. А ще близько 300 р н.е. ці прогресивні народи використовували різьблені імплантати зі слонової кістки, які скріплювали золотим дротом, щоб створити фіксований міст. Народи Майя використовували шматочки мушлі як протез для заміни нижніх зубів. На рентгенограмах нижніх щелеп Майя, зроблених в 1970-х роках, вчені виявили наростання суцільний кісткової тканини навколо імплантатів. Це було дуже схоже на те, як кісткова тканина наростає навколо штифта сучасних зубних протезів.

У період з XVI по XIX століття в Європі проблему зубних протезів вирішували нетривіальним способом – потрібні зуби просто витягали з щелеп померлих і замінювали відсутні у пацієнта.

У XIX столітті в Європі пошкоджені зуби відновлювали за допомогою різних речовин – срібних капсул, рифленої порцеляни і іридієвих трубок. У 1806 році винайшли мінеральний зуб – відкриття, яке має велике значення для майбутнього розвитку імплантології.

У 1930-х роках брати Елвін і Мойсей Строк експериментували з гвинтами, що виготовляються з хром-кобальтового сплаву. Вважають, що брати Строк були першими, хто успішно помістили внутрішньокістковий імплантат.
У 40-ті роки «батько сучасної імплантології» Формиджине і Зеппоні розробили Ендооссальний імплантат у формі спіралі з нержавіючої сталі, що допускає зрощення кістки і металу.

У 1970-ті роки зубні протези придбали знайомий нам зовнішній вигляд. Звичайно, протягом наступних десятиліть початковий зубний імплантат зазнав ряд удосконалень в структурі і дизайні, але завжди був заснований на одному і тому ж принципі.

Зубні імплантати зарекомендували себе в якості дійсно підходящої заміни відсутніх зубів, починаючи з 1970-х років.

Сучасні зубні імплантати складаються з шорсткого гвинта з титанового сплаву. Шорсткість поверхні необхідна для успішного сполучення із кісткою людини. Цей титановий гвинт кріпиться до того місця в щелепи, де раніше був зуб, і потім настає період загоєння. Після того, як гвинт вростає в щелепу, зверху на нього кріпиться коронка.

Імплантати нового покоління зливаються з щелепою, що забезпечує їх природне і комфортне носіння. Для успішної установки зубного протеза необхідні здорові ясна, міцна щелепна кістка і ретельна гігієна порожнини рота (!)

Якщо у Вас не вистачає зуба або декількох зубів, не зволікайте, сучасна стоматологія вирішує цю проблему швидко та безболісно. Сама процедура постановки зубного імплантата триває менше години!

Завітайте на консультацію до лікарів стоматологічного центру «Артікс» і досвідчені фахівці дадуть відповіді на всі Ваші питання та розвіють Ваші сумніви та страхи! Ми чекаємо на Вас!

2 comments on “Імплантація зубів – це новітні наробки вчених чи все ж такі винахід наших стародавніх предків?

  1. Олег Чадаев 10.06.2019 / Reply

    у меня пародонтоз,мне 60 лет.Можно ли мне установить имплант?

    • Владислав 08.12.2020 / Reply

      При пародонтозе нужно пройти лечение сначала у пародонтолога, и после положительных результатов постановка имплантата возможна, в нашей практике это было не один раз. Пройдите консультацию пародонтолога, в нашей клинике есть такой специалист.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

12 − 1 =