Артікс ТЕРЕМКИ

м.Київ, проспект Глушкова 31-А тел: 098-464-2406 та 073-464-2406

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Ми відкриті

ПН-СБ 9:00 - 20:30, НД у черговому режимі

Артікс КРИШТАЛЕВІ ДЖЕРЕЛА

Київ, вул.Метрологічна 25 , оф.125 тел: 097-550-9062 та 073-550-9062

Флоси або зубочистки: користь чи шкода?

Щоб зберегти свої зубки якомога довше здоровими та гарними, чистите їх після кожної страви. Звичайно, не завжди є можливість скористатися зубною щіткою, тому і була створена зубочистка. Ці маленькі палички допомагали людям ще в давні часи, за словами археологів, ними користувалися ще неандертальці. Користуватися колись зубочисткою було престижним в Європі, для знатних панів їх виготовляли із золота, срібла і навіть з пір’я.
Найдавніша зубочистка була зроблена з золота і знайдена на території сучасного Іраку. У Римі та Стародавній Греції користувалися популярністю ті, які були виготовлені з дорогоцінних металів, слонової кістки, бронзи, дерева та пір’я. Зубочистки були визнані предметами першої необхідності, тому стародавні римляни кріпили їх до свого одягу за допомогою шпильок.
Зубочисткою називається загострена дерев’яна, пластмасова або бамбукова паличка. Зубочистки існують різних форм: круглого типажу; плоского типу; трикутні варіанти.
Нині стоматологи рекомендують використовувати зубочистки лише в разі крайньої необхідності, а взагалі й відмовитися від них! Вважається, що вона може принести більше шкоди ніж допомогти. Спори щодо шкоди і користі зубочисток досі не вщухають. Одні стоматологи кажуть, що якщо вже користуватися сучасною зубочисткою, то лише пластмасовою. Справа в тому, що дерев’яні зроблені з дерева, і коли ви, натискаючи, намагаєтеся виштовхнути застряглі частинки їжі, нитка розмокає і при нерівному або неправильному використанні в яснах можуть залишитися тріски, які здатні викликати запалення і подразнення. Пластмасові зубочистки більш гігієнічні, вони не набухають і не застряють у яснах.
Існують також медичні зубочистки, це сепараційні смужки, виготовлені з нержавіючої сталі, які мають товщину всього в 0,1 мм. Завдяки своїй формі вони практично ідеально підходять до форми зубних проміжків. До того ж їх легко мити і стерилізувати за допомогою кип’ятіння.
флос2Зубна нитка, або як її ще називають флос — це нитка, спеціально призначена для очищення проміжків між зубами.
З питання частоти застосування думки стоматологів розходяться, деякі вважають, що користуватися нею потрібно регулярно, після кожного прийому їжі, в той час як інші рекомендують використання зубної нитки лише раз на добу, під час вечірніх гігієнічних процедур, безпосередньо перед сном. У будь-якому випадку вечірнє застосування зубної нитки найоптимальніше, для запобігання зростанню числа бактерій в ротовій порожнині під час нічного сну.
Деякі стоматологи радять, що навіть дітям з восьмирічного віку можна починати використовувати зубну нитку, перш за все, звичайно, під наглядом дорослих. Однак, цю раду Вам може дати тільки Ваш стоматолог, який знає всі особливості ваших зубів і ясен.
Корисно знати, що не всі зубні нитки однакові, вони поділяються залежно від того, які проблеми покликані вирішувати і з якими зубами «працювати».
Також нитки розрізняються формою перетину, вони бувають плоскі і круглі. Неважко здогадатися, що круглі нитки (ті в поперечному розрізі яких — коло) призначені для людей з досить великими проміжками між зубами. Плоскі ж зубні нитки для тих, чиї зуби досить таки щільно притиснуті один до іншого.
Незалежно від перетину самі зубні нитки можуть бути, як оброблені воском (вощені), так і не оброблені (не вощені). Нитки, просочені воском, стоматологи рекомендують тим, хто тільки вчиться застосовувати цей засіб гігієни порожнини рота, для того щоб дати зубам можливість звикнути до самої процедури очищення.
Існують спеціальні зубні нитки, за допомогою яких очищають зубні протези, брекети, а також ортодонтичні пластинки. Ці нитки розроблені для специфічного застосування і відрізняються від звичайних.
флос3Зубні нитки можуть бути просочені розчином фториду натрію, який зміцнює емаль зубів; розчином хлоргексидину, що володіє дезинфікуючими властивостями. Також можуть бути використані фруктові або ягідні ароматизатори, для більш приємного використання самої нитки.
Однак, при всій простоті використання і абсолютної корисності зубної нитки, перед початком її регулярного використання варто проконсультуватися з лікарем — стоматологом, так як існують і протипоказання до використання зубної нитки! Наприклад, якщо ви страждаєте від парадонтита або активного пародонтозу, то при цих захворюваннях використання зубної нитки заборонено! У такому випадку застосування її може спровокувати кровотечу або привести до травми самого зуба при наявності каріозних порожнин. Також консультація фахівця необхідна і тим, хто носить мости або коронки щоб уникнути небажаних наслідків.
Хоч використання зубної нитки і є важливою складовою догляду за порожниною рота, але ні в якому разі не замінює традиційне використання зубної пасти, а лише доповнює його.
Існують більш ефективні і безпечні методи очищення міжзубних просторів, ніж флоси і зубочистки! Сучасний засіб для очищення важкодоступних місць — це іригатор, про нього ми з вами поговоримо наступного разу J.
Бережіть ваші зуби!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

20 + десять =